Strona główna > Aktualności > 17-10-2016
17-10-2016
angelus dla "księgi szeptów"!

Vosganian otrzymał za swoją pierwszą książkę nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej, przyznawaną w glosowaniu przez czytelników oraz nagrodę główną. Nagroda dla tłumaczki trafiła w ręce Joanny Kornaś-Warwas. To drugie w dziesięcioletniej historii wrocławskiej nagrody wyróżnienie dla książki wydanej przez Klimaty. W 2014 nagrodę przyznano książce „Zdarzyło się pierwszego września” Pavola Rankova oraz jej tłumaczowi Tomaszowi Grabinskiemu.

Na gali Vosganian krótko opowiedział o swojej książce, która zdaniem recenzenta Maciej Roberta jest "traktatem o wybaczaniu, zemście, pamięci, relacjach między ofiarami i oprawcami – jest rzeczą o okrucieństwie, które wciąż napędza świat":

Kiedy pisałem „Księgę szeptów”, wiedziałem, że o XX wieku nie napisano w taki sposób wiele. Księga szeptów opowiada o Ormianach, ale także o Rumunach, Żydach i innych nacjach. Jest to książka o XX wieku, o jego wojnach światowych, masakrach i wspólnych mogiłach, o jego ideologiach i aparatach ucisku. Ale nie tylko. Każde miejsce, każdy czas, każdy naród ma swoją Księgę szeptów. Ona żyje, musi tylko zostać opowiedziana.

Książka jest dostępna w naszej księgarni w promocyjnej cenie.

 

  


Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93