Strona główna > Aktualności > 17-07-2015
17-07-2015
rudiš i rankov we wrocławiu

Dziś i jutro wrocławską Mediatekę odwiedzą Jaroslav Rudiš i Pavol Rankov. Nasi autorzy będą gośćmi festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich.

Spotkanie z Jaroslavem Rudišem odbędzie się w piątek o godzinie 19.00. Autor „Ciszy w Pradze” i „Końca punku w Helsinkach” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych czeskich prozaików swego pokolenia, znany także z licznych talentów około- i pozaliterackich (szczególnie jako muzyk, ale i współautor komiksów, autor sztuk teatralnych i scenarzysta). Rudiš także w Polsce cieszy się dużą popularnością – jego powieści spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony krytyków i zaskarbiły sobie stałe grono czytelników.

Pavol Rankov, czołowy pisarz słowacki, kojarzony u nas przede wszystkim z Angelusowym „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)”, będzie gościł w Mediatece w sobotę. Rankov debiutował zbiorem opowiadań „S odstupom času” („Z perspektywy czasu”) w 1995 roku. Jego twórczość docenili nie tylko jurorzy Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, ale i jury Europejskiej Nagrody Literackiej. Niedawno nakładem Książkowych Klimatów ukazała się jego ostatnia powieść, „Matki”, w tłumaczeniu Tomasza Grabińskiego.

Spotkania z Jaroslavem Rudišem i Pavlem Rankovem rozpoczynają się o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich powstał w 2000 r. w Brnie. Od 2011 roku odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu, a w 2015 roku do organizatorów dołączył Lwów. Honorowym gościem tegorocznej edycji jest Ukraina.

  


Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93