Strona główna > Aktualności > 02-11-2014
02-11-2014
zmienna i zawsze niestała kobieta

Zmienna i zawsze niestała kobieta. Te słowa Wergiliusza towarzyszyły mi w czasie lektury książki Mairy Papathanasopoulou.

Wystarczy jedna chwila, kiedy wszystko wydaje się być nieodwracalne. Całe życie staje na głowie, a człowiek jest bezradny niczym dziecię. Tak właśnie czuła się Elena, kiedy jej mąż spakował walizki i wyprowadził się z domu. Ich małżeństwo od długiego czasu przeżywało kryzys. Kobieta podejrzewała niewierność. Jej mąż, znudzony wymówkami postanowił puścić dom. Elena pozostawiona sama sobie przez przypadek odkrywa, że jej podejrzenia nie były bezpodstawne. Jej mąż miał dwie kochanki, z której jedna była jej najlepszą przyjaciółką. Całkowicie załamana poznaje intrygującego dentystę.

Książka Mairy Papathanasopoulou jest typowym romansidłem. Książka, nad którą pozornie nie trzeba się zbyt długo zastanawiać, literatura lekka, łatwa i przyjemna. Książka pisana przez kobietę o kobiecie i dla kobiet. Pozornie czytadło, które w ogóle nie powinno zainteresować mężczyzny. Jest w niej jednak coś, co dla kobiet może być niebezpieczne…

Cała recenzja na blogu Adama Kraszewskiego.

  


Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93