Strona główna > Aktualności > 23-09-2014
23-09-2014
premiera "ciszy w pradze"

Równo za miesiąc odbędzie się premiera długo wyczekiwanej „Ciszy w Pradze” Jaroslava Rudisa. To już trzecia – po „Grandhotelu” i „Końcu punku w Helsinkach”  – książka czeskiego autora, która ukaże się nakładem naszego wydawnictwa. Co nas czeka tym razem?

Tematem przewodnim książki jest kontrast cisza-hałas. Bohaterom wszędzie towarzyszy rockowa i punkowa muzyka, współczesna Praga tętni od hałasu samochodów, tramwajów, koncertów, telewizyjnych wiadomości. Pisarz diagnozuje współczesną ucieczkę w hałas jako wycofywanie się z przerażającej rzeczywistości. [więcej]

Dla naszych stałych czytelników i osób odwiedzających krakowskie Targi Książki (23-26 października) przygotowaliśmy egzemplarze „Ciszy w Pradze” w limitowanej wersji z okładką autorstwa Jaromira 99. Ilustrator jest znany między innymi dzięki komiksowej wersji „Zamku” Franza Kafki.

Natomiast już 25 października o 19.00 zapraszamy na koncert Kafka Band, którego frontmanem jest Jaroslav Rudis! Występ odbędzie się klubie herbacianym „Nie lubię poniedziałków” i dodatkowo będzie towarzyszyć mu czytanie fragmentu nowej książki przez autora.

Do zobaczenia w Krakowie!    
 

  


Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93