Strona główna > Magazyn literacki

W tym numerze "Książkowych Klimatów" znajdziecie fragmenty najnowszych premier (m.in. "Ciszy w Pradze", "Czeskich snów" oraz "Imaretu"), a także przyszłoroczne zapowiedzi. Zdradzamy kolejne serie - w przyszłym roku zaskoczymy Was Rumuńskimi i Bułgarskimi Klimatami. Zobaczcie sami!

Wydanie przygotowane na Warszawskie Targi Książki 2014. Informacje m.in. o "Agriegento" - naszej greckiej premierze targowej, wywiady, recenzje, a także artykuły poświęcone obchodom setnej rocznicy urodzin Bohumila Hrabala.

W nowym numerze kwartalnika "Czeskie Klimaty"/"Słowackie Klimaty"/"Greckie Klimaty" można znaleźć m. in.: wywiad z Konsulem Honorowym Republiki Słowackiej w Poznaniu Piotrem Styczyńskim albo tekst Alicji Biaduń o Andreasie Staikosie, autorze naszej ostatniej nowości wydawniczej.

Wrocław. W najnowszym numerze Czeskich i Słowackich Klimatów informacje o czeskiej, słowackiej i węgierskiej literaturze. Zapraszamy na Dworzec Główny na targi oraz do wrocławskiej Mediateki na spotkanie z naszymi autorami!

Greckie Klimaty gazeta Wrocław. Co wiesz o literaturze greckiej? Zapewne niewiele. Mamy dla Ciebie gazetę Greckie Klimaty. Zobacz jak piszą grecy! Przyjdź na Wrocławskie Targi Dobrych Książek na Dworcu Głównym i spotkaj greckich autorów. Już od 5 grudnia!

Literatura czeska, słowacka i... grecka. W najnowszym numerze naszego kwartalnika między innymi recenzje krakowskich premier targowych, wywiady z autorami najlepszej literatury naszych południowych sąsiadów. W tym numerze gościnnie prezentujemy także literaturę grecką!

Czeskie i Słowackie Klimaty na Miesiącu Spotkań Autorskich. Od 4 lipca do 3 sierpnia we Wrocławiu trwa Miesiąc Spotkań Autorskich - codziennie od 19.00 w Mediatece. W najnowszym wydaniu CZ i SK Klimatów dowiecie się jacy czescy i słowaccy pisarze odwiedzą w tym czasie Wrocław. Zapraszamy!

Gazeta na Targi Książki w Warszawie. Literatura czeska, słowacka i węgierska.

Z okazji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek wydaliśmy kolejny numer naszej gazetki. Zachęcamy do lektury i odwiedzenia nas na targach oraz udziału w konkursie! Szczegóły w gazetce!

Pierwszy numer gazety Czeskie Klimaty.

Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93