Strona główna > Książki > Zapytaj taty

Autor: Jan Balabán
Tłumacz: Olga Czernikow
Liczba stron: 240
ISBN-13: 978-83-64168-04-8
Rok wydania: 2013
Wydanie: I
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redakcja: Dorota Dobrew
Korekta: Elżbieta Regulska-Chlebowska, Justyna Wodzisławska
Projekt okładki: Justyna Boguś |Mile widziane
Skład: Wioleta Kowalska/Violet Design
Jan Balabán
Zapytaj taty

Kiedy Jan Niedomny umiera, troje jego dorosłych dzieci próbuje zrekonstruować rodzinną historię i rozliczyć się z przeszłością. Prawda o ich ojcu okazuje się jednak inna od tej, którą pielęgnują we wspomnieniach. Hans, Emil i Katarzyna mierzą się ze stratą i zadają pytania, na które odpowiedzieć mógłby tylko sam Jan.

Książka Jana Balabána to opowieść o pustce, która wdziera się w nasze życie wraz ze śmiercią najbliższej osoby, i o odwadze, jaką trzeba w sobie odnaleźć, by pokonać rozpacz. Historia utkana z monologów bohaterów, ich snów, wizji i wspomnień mogłaby się zdarzyć wszędzie, nie tylko na czeskim Śląsku. Zapytaj taty to historia odkrywania własnej tożsamości i nadziei, jaka płynie ze spotkania z drugim człowiekiem.

Powieść ukazała się po śmierci autora i została jednogłośnie uznana przez krytykę za jedno z najważniejszych dzieł literatury czeskiej ostatniej dekady. W 2010 r. zyskała nagrodę Magnesia Litera w kategorii Książka Roku, pierwsze miejsce w ankiecie „Lidovych novin” oraz tytuł Książki Roku przyznawany przez tygodnik „Respekt”.

Patronat medialny:

  

39.90 zł (39.90)
dostępność: od ręki!Książkowe Klimaty s.c.
ul. Mydlana 1/005
51-502 Wrocław
NIP:895-201-81-93